ترکیب سنجی بدن بادی کامپوزیشن

بادی کامپوزیشن


در این مقاله  قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص تجزیه و تحلیل بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody ارائه دهیم . این دستگاه تحولی بزرگ در درمان چاقی و بیماری های مرتبط ایجاد نموده است. برای آشنایی با موضوع، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

علم پزشکی ثابت کرده است که تنها دانستن وزن یا شاخص هایی مثل شاخص توده بدنی (BMI) برای بررسی وضعیت بدن و تشخیص دقیق کافی نیست. ممکن است بارها شنیده باشید که افراد با استفاده از رژیم های غذایی، دچار عوارض متعددی می شوند یا نتیجه مطلوب و دلخواه آنان حاصل نمی شود. شاید تصور می کردید که رژیم این افراد توسط افراد غیر متخصص پیشنهاد شده است و به این دلیل است که نتیجه مطلوب را به دست نمی آوردند و یا به عوارض احتمالی مبتلا می شدند. جالب است بدانید که دلیل اصلی، تصمیم گیری بر اساس پارامتر هایی همچون وزن، BMI، ظاهر بدن و … است به طوری که پزشک یا مشاور تغذیه بر اساس اطلاعات ناکافی تصمیم گیری می نماید.

اما اطلاعات لازم برای تشخیص و پیشنهادات مفید و راهگشا چیست؟

طبق آخرین مطالعات و دستاورد های تحقیقات پزشکی، لازم است تا در خصوص میزان عضله، چربی، آب و استخوان های بدن فرد مورد نظر اطلاعاتی داشته باشید.این چهار پارامتر تحت عنوان بادی کامپوزیشن یا ترکیب بدن عنوان می شوند.

سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody

به وسیله ی سنجش بادی کامپوزیشن، ترکیبات بدن نیز به سادگی و راحتی مانند بقیه ی شاخص ها قابل اندازه گیری است. البته لازم است برای این کار از دستگاه هایی استفاده نمایید. کار با دستگاه های سنجش بادی کامپوزیشن ساده است اما لازم است تا دقت نمایید تا از دستگاه هایی استفاده کنید که نتایج ارائه شده توسط آنان دقت و صحت کافی داشته باشد. سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody ، از روش های معتبر در سطح جهان است. این برند یکی از معتبر ترین برند های تولید کننده انواع دستگاه های سنجش بادی کامپوزیشن در جهان است. مطالعات بالینی متعددی با استفاده از این دستگاه انجام شده است و بیش از 400 مقاله نیز از دستاورد های پژوهشی مبتنی بر این دستگاه به چاپ رسیده است.

سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody و تحول در رژیم درمانی

سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody کاربرد های بسیار متنوعی دارد. یکی از بزرگترین گروه از کاربرد های این دستگاه در رژیم درمانی و تغذیه است. در واقع می توان اذعان نمود، دستگاه های InBody رژیم درمانی را دچار یک تحول بزرگ نموده اند و رویای شخصی سازی رژیم های غذایی را به معنای واقعی تحقق بخشیده اند. مشاور تغذیه می تواند با بررسی دقیق شرایط بدن و ترکیب بدن شما، بهترین رژیم را به شما ارائه دهد. در این شرایط عوارض رژیم پیشنهادی به صورت چشمگیری کاهش می یابد و در سریع ترین زمان ممکن نتیجه مطلوب شما حاصل می شود.

همچنین اگر تصمیم گرفته اید تا تحت درمان هایی همچون لیپوساکشن قرار بگیرید، سنجش بادی کامپوزیشن می تواند در انتخاب بهترین روش درمانی به پزشک معالج شما کمک کند. پس از این نوع درمان ها نیز شما به سنجش بادی کامپوزیشن برای حفظ نتیجه مطلوب حاصل شده نیاز دارید.

Inbody 570

محتوای گزارش سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody

دستگاه های InBody  مدل های متفاوتی دارند. بر اساس نیاز و کاربرد مورد نظر، ممکن است مدل های مختلفی مناسب باشند.  گزارش سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody بر اساس مدل دستگاه می تواند شامل موارد متعددی باشد. در تمامی دستگاه ها گزارش برای بزرگسالان و کودکان به تفکیک ارائه می شود. گزارش برای بزرگسالان شامل موارد متعدد از جمله موارد زیر است:

-توده چربی
-شاخص توده بدن BMI
-چربی احشایی
-میزان آب کل بدن
-متابولیسم پایه (BMR)
-نمره آمادگی جسمانی
-کنترل وزن
-درجه چاقی
-آنالیز تفکیکی اندام های بدن
-نسبت کمر به لگن (WHR)
-گزارش انرژی مورد نیاز مصرفی
-گزارش میزان کالری مصرفی در فعالیتهای ورزشی مختلف
– گزارش میزان افزایش و کاهش وزن به تفکیک عضله و چربی
-پیشنهاد میزان کالری مصرفی در روز
– از همه مهمتر، نحوه پراکندگی عضله و چربی در دست چپ، دست راست، پای چپ، پای راست، شکم
-ارائه گزارش مختلف برای بزرگسالان، کودکان

بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody و انتخاب بهترین برنامه های ورزشی

از این دستگاه و نتایج  آن می توان در انتخاب برنامه های ورزشی مناسب استفاده نمود. سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody به مشاور تربیت بدنی شما کمک می کند تا برنامه ورزشی شخصی سازی شده ای را برای شما ترتیب دهد تا بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن حاصل شده و از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری شود. فرقی ندارد که با هدف ارتقا سلامت، تناسب اندام تصمیم به ورزش گرفته اید یا به صورت حرفه ای ورزش را دنبال می کنید، در هر صورت این دستگاه می تواند در انتخاب بهترین برنامه ورزشی تحول آفرین باشد.

کاربرد بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody در بررسی الگوی رشد کودکان

یکی دیگر از بزرگترین کاربرد های سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه های InBody در بررسی الگوی رشد کودکان است. امروزه بر کسی پوشیده نیست که اندازه گیری قد و وزن نمی تواند برای تجزیه و تحلیل روند رشد کودکان کافی باشد. تمامی دستگاه های InBody، گزارش برای بزرگسالان و کودکان را به تفکیک ارائه می نمایند.

گزارش برای کودکان شامل موارد متعدد از جمله موارد زیر است :

– نمودار رشد (قدی و وزنی)، ارزیابی تعادل ترکیبات بدن و امتیاز رشد
– آب کل بدن، پروتئین، مواد معدنی، توده چربی بدن، توده عضلات اسکلتی
– شاخص توده بدن، درصد چربی بدن

کاربرد سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody در پزشکی و درمان

گروه بزرگی از کاربرد های سنجش بادی کامپوزیشن با دستگاه اینبادی در پزشکی می باشد. سنجش بادی کامپوزیشن می تواند در کنترل روند درمان بیماری دیابت بسیار تاثیر گذار باشد. این تست که در کمتر از 60 ثانیه انجام می شود، نتایجی را ارائه می دهد که پزشک متخصص می تواند با بررسی آن از وخیم تر شدن شرایط بیمار دیابتی جلوگیری نماید. در درمان بسیاری از بیماری قلبی و عروقی نیز لازم است تا از میزان توده چربی و مایعات بدن اطلاعات کافی داشته باشید. همچنین با بررسی نتایج بادی کامپوزیشن، پزشک متخصص تشخیص می دهد که به چه میزان در معرض بیماری و حملات قلبی هستید.

در جراحی های ارتوپدی نیز، سنجش بادی کامپوزیشن می تواند در انتخاب بهترین درمان و مراقبت های بعد از جراحی برای حصول بهترین نتیجه تاثیرگذار باشد.

با دانستن ترکیب بدن، پزشک معالج می تواند داروهای مناسب مشکل شما را بهتر تجویز نماید. در برخی موارد داروها مناسب بدن هایی با عدم تعادل مایعات نیستند. همچنین تجویز مکمل های دارویی با دانستن ترکیب بدن با دقت بیشتری انجام می شود.

در درمان بسیاری از بیماری های دیگر و فرایند های پزشکی از جمله دیالیز، شیمی درمانی و … نیز بررسی توده چربی و میزان مایعات بدن می تواند روند درمان را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. بدون شک پزشک معالج می تواند با اطلاعات دقیقی از بادی کامپوزیشن بهترین تصمیم را بگیرد.

بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody در حفظ سلامتی و پیشگیری

ترکیب مناسب بدن یکی از مهم ترین فاکتور ها در حفظ سلامتی است. سنجش  بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody که یک روش غیرتهاجمی است، می تواند نقش زیادی در حفظ سلامتی شما داشته و از بسیاری از بیماری ها جلوگیری نماید. در صورتی که ترکیب بدن خود را پایش نموده و تحت بررسی مستمر قرار دهید، می توانید از بسیاری از بیماری ها از جمله چاقی، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، گرفتگی عضلات و … جلوگیری نمایید. داشتن بدنی با ترکیب مناسب، می تواند علاوه بر تناسب اندام، در زیبایی پوست شما نیز بسیار تاثیرگذار باشد.

بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody برای حفظ سلامت سالمندان

یکی از مهم ترین کاربرد های سنجش  بادی کامپوزیشن با دستگاه InBody در حفظ سلامت سالمندان می باشد. پیش بینی می شود در جامعه های رو به کهنسالی و سالمند از جمله ایران، این دستگاه بتواند در حفظ سلامت جامعه، نقش مهمی ایفا نماید. با دستگاه های سنجش بادی کامپوزیشن، می توانید به راحتی بخشی از بدن سالمند را که بیشتر در معرض آسیب است شناسایی نمایید. عضلات تضعیف شده با این دستگاه به راحتی شناسایی می شوند و پزشک معالج می تواند بهترین راهکار را برای جلوگیری از ایجاد مشکلات آتی پیشنهاد نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *